top of page

У Херсоні на історичному фестивалі обговорили наслідки перейменування вулиць



У Херсоні 23 та 24 листопада відбувся історичний фестиваль “LEGIO Historica”. Про це розповіли кореспонденти “Вгору”.


На відкритті заходу історик та представник громадської організації “Стан” Євгеній Шатілов розповів, що фестиваль відбувся в рамках програми “Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття”.


“Історичний фестиваль «LEGIO Historica» – фестиваль, який ми з моїми колегами-однодумцями створили ще бувши студентами історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. По-перше, ми подумали, що (ред. треба) зробити платформу, де б мережувалися історики, громадські активісти з фахівцями з всієї України. По-друге, щоб місцеві жителі мали такий доступ до якісного історичного контенту, аби поспілкуватися із науковцями. Щоб це служило і допомагало розвінчувати якісь міфи та стереотипи, які були про українську історію та про історію півдня” - розповів Євген Шатілов

На заході виступали історики, краєзнавці та археологи. Відбулася презентація книги археолога, доцента кафедри археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євгена Синиці “Кирило і Мефодій. Політичні інтригани словесності”.


Політолог та краєзнавець Дементій Білий розповідав про те, як відбувся процес перейменування вулиць у Херсоні. Він докладно розповів про перейменування, які відбувалися в Херсоні з середини 19 сторіччя та показав на історичних прикладах як перетворювався Херсон з імперського російського міста в українське вільне місто Херсон. Він детально зупинився на всіх масових кампаніях з перейменування, які проводили в різні часи російська та комуністична влада та розповів про всі етапи звільнення від імперського, колоніального та комуністичного минулого.


Також проходила панельна дискусія “Як і навіщо працювати з минулим під обстрілами”.


Всі фото Олександра Андрющенка "Вгору"/ історичний фестиваль “LEGIO Historica”

コメント


bottom of page